WomenTechMakers: Жінкам потрібно ламати стереотипи і пробувати себе в IT-сфері

Чому наразі жінок в ІТ ще досить мало, і чим ця галузь приваблива саме для них, говоримо із організаторкою зустрічей WomenTechMakers у Тернополі Діаною Данилишин.

– Коли виникла ідея проводити WTM і які були очікування від таких зустрічей?

– Насправді, цей рух започаткували працівники Googleще у 2012 році. Популярності він набув у 2013, тобто, став своєрідним брендом. Організація GDG Ternopil була заснована двома хлопцями у 2015. Оскільки GDG розвивалась і постійно прагнула робити щось нове, актуальне та цікаве, то ідея організовувати WTM-зустрічі була логічною. Першу зустріч організували хлопці ще в 2016. Тоді прийшло чимало людей і виступали спікери з різних міст. Ну а вже на постійній основі такі зустрічі почали робити наприкінці 2017, коли меневзяли в команду.
Ці зустрічі спрямовані на те, щоби залучати якнайбільше дівчат в IT-тусовку. А ще показати іншим жінкам, що, якщо є бажання, то потрібно ламати стереотипи і пробувати себе в IT-сфері. Власне, ми їх і ламаємо разом.

– Яка частка жінок в сфері ІТ? Які посади вони найчастіше займають?

– Я можу сказати, яка частка в IT-компанії, в якій я працювала. Вона становить 20-25 відсотків (коливається через потік кадрів). Хоча підозрюю, що в більших компаніях цей відсоток падає.
Жінки найчастіше займають такі посади в сфері IT, як HR, recruiter, designer, також не малий відсоток їх працює як QA та PM.

– Скільки учасниць було на першій зустрічі в Тернополі і чи збільшується їх кількість? Чоловіки пиходять? 

– На першій зустрічі було 30 учасників. Так,  кількість збільшується. І чоловіки також приходять.

– Який формат зустрічей? Які теми цікавлять жінок, які приходять на такі зустрічі? Як підбираєте спікерів? 

– Мета зустрічей: популяризувати IT серед дівчат, показати їхні успіхи та досягнення, а ще зробити так, щоби вони не боялися пробувати себе в IT-сфері. Тому ми завжди раді людині, яка хоче виступити.
Формат виступу кожен спікер обирає собі сам, але найпопулярніший – це виступ із підготовленою слайдовою презентацією. Також людям дуже подобаються певні інтерактивні завдання після виступів.
Насправді жінки цікавляться різною IT-тематикою і більшість з тих, які приходять на такі зустрічі, тільки починають свій шлях в напрямку IT.

– Які вміння передусім потрібні ІТ-спеціалістам? Чи важко розвінчати міф, що ІТ – це чоловіча сфера і робота не для гуманітаріїв?

– Ця сфера дуже багатогранна. Тут можуть працювати люди як з технічним нахилом, так і гуманітарії. Для різних посад можуть стати в нагоді різні вміння: для більш управлінських посад – софт-скіли, а для технічних – хард-скіли мають більшу цінність. Як ми можемо спостерігати, на даний момент чоловіків таки більше в IT-сфері, а саме в технічному напрямку. І причиною цьому є багато соціальних та навіть історичних факторів. Враховуючи те, що століття назад не всі жінки взагалі могли займати важливі посади, чого не скажеш про чоловіків, то в теперішньому світі ми зовсім близькі до того, щоби зміцнити віру в себе та розкрити неабиякий потенціал жінок в сфері IT.

– Жінки світу чимало років намагаються сумістити роботу та виховання дітей. А як із цим в ІТ, адже є можливість працювати не лише в офісі, а й віддалено?

– Саме так, в цій галузі, де безпосередньо використовується комп’ютер та Інтернет, є можливість працювати віддалено на компанію або ж узагалі займатися фрілансом, що ідеально підходить жінкам, які через сімейні обставини не можуть приходити в офіс.

Скажу наостанок таке: сфера IT дуже стрімко розвивається,  і якщо ви відчуваєте тягу туди, то не зволікайте ні хвилиночки!

Перейти до панелі інструментів