В Тернополі запустили ІТ-курс для бійців АТО

Що потрібно зробити, аби потрапити в ІТ, які професії є в галузі, окрім власне програмістів та тестувальників – про все це розповідають бійцям АТО на спеціальному безкоштовному ІТ-курсі.

Стартували заняття в другій декаді жовтня, лекції читають працівники ІТ-компаній Тернополя: Eleks та Forte Group в приміщенні MagneticOne Academy. Всього занять має бути близько 20 – кожного разу учасники дізнаватимуться про нову спеціальність, яка є актуальною та потрібною в ІТ-галузі.

Перед тим, як читати лекції учасникам бойових дій на Сході України, всі ментори пройшли тренінг за участі психолога, гештальт-терапевта та координатора Центру психологічної реабілітації «Крок назустріч» Любові Медведь.

“В рамках цього проекту ми постаралися змінити підхід до учасників АТО, як до людей потребуючих. Це досить сильні й мужні люди, які на війні крім травм і поранень отримали цінний життєвий досвід. Особистість воїна «переплавляється», людина стає зовсім іншою і потрібні певні зусилля, щоб знову вписатись в мирне життя. Бойовий досвід дає дуже багато цінних вмінь: зростає швидкість реакції, загострюється інтуїція, відпрацьовуються навички субординації та лідерства. І така людина вже не може повернутися у звичні шаблони, виправдовувати очікування соціуму, погоджуватись з тим мінімумом, що пропонують. А ще досить часто виконувати звичну роботу не дозволяють травми”, – пояснює Любов Медведь.

Саме тому ідея освоїти нову досить складну професію виявилася дуже вчасною, вважає психолог.

“Серед багатьох ІТ-професій хлопці можуть вибрати саме свою, в якій найбільше розкриються їхні здібності. А з часом стати фахівцем, і вже самому регулювати навантаження, керувати своїм часом, вирішувати: працювати самому чи в команді. При цьому заробляти непогані гроші й не залежати від зовнішніх обставин”, – коментує гештальт-терапевт.

Проект розроблений так, щоб бути цікавим для людей різного віку та рівня підготовки. Він враховує особливості стану здоров’я і дає багато простору для індивідуального підходу до учасників. Крім того він дає можливість просто поспілкуватися, підтримати один одного, що теж дуже важливо, зауважила Любов Медведь.

Ідею самого курсу взяли у львів’ян (там вже кілька років відбуваються навчання для ветеранів АТО) та адаптували під Тернопіль.

Лекції відбувають двічі на тиждень і тривають дві години, пояснила HR-manager компанії Forte Group Тетяна Хіміч. В грудні програму дещо ущільнять, тоді заняття вже будуть тричі на тиждень, аби встигнути завершити курс до новорічних та різдвяних свят.

На заняттях лектори розповідають, які ролі є в ІТ: технічні та нетехнічні, чим займається кожна людина, яка працює на певному напрямку. Представники ІТ-спеціальностей пояснюють, в чому полягає саме їхня робота, чому вони обрали ІТ, які компетенції та навички для цього потрібні.

“Ми хочемо акцентувати увагу людей на тому, що в ІТ потрібно чимало навчитись, але також підкажемо, де ці знання можна почерпнути. Адже ІТ – це не лише курси, а й самоосвіта. Тож порадимо і ресурси, і книги, – пояснює Тетяна Хіміч. – Ми не ставимо собі за мету зробити всіх ІТ-спеціалістами, адже спершу люди мають самі розібратись, чи це їхнє. Але, якщо вони визначаться, то ми підкажемо, як цьому всьому навчитись. Якщо людина не є “технічною”, то завжди можна знайти собі таку роботу в галузі, яка їй більше буде до вподоби. Ці лекції – більше профорієнтаційні.”

Такі курси є дуже важливими для учасників бойових дій, кажуть в Тернопільському обласному військовому комісаріаті. Адже дають можливість якщо не почати з чистої сторінки, то хоча б адаптуватись до інших умов життя, відмінних від досвіду війни.

“Увага суспільства до захисників України безумовно є вкрай важливою. Пройшовши свій бойовий шлях у лавах Збройних Сил чи інших військових формуваннях України, учасники АТО шукають можливостей реалізувати свій потенціал і у мирному житті. Актуальність проведення цього курсу є очевидною, адже розв’язання проблеми адаптації та реабілітації учасників бойових дій є одним із найбільш значущих питань, якому має приділяти значну увагу як держава, так і громадські організації. Тому така ініціатива низки ІТ-компаній Тернополя може не лише зняти деякою мірою напругу, якої зараз забагато у суспільстві, але, і у перспективі, допомогти знайти роботу та працевлаштувати наших ветеранів, – зазначила старший офіцер групи морально-психологічного забезпечення та зв’язків з громадськістю Тернопільського облвійськкомату майор Олена Величанська.

Перейти до панелі інструментів