Тернополянам розповіли, як Інтернет речей впливає на наші життя (фото)

13 жовтня в приміщенні Молодіжного Центру Тернополя відбувся семінар “Вплив Інтернету речей на наше повсякденне життя”. Його організатором виступив Тернопільський ІТ Кластер.

Три спікери пояснили, як Інтернет речей (анг. Internet of Things, скорочено – ІоТ) може полегшити життя та навіть допоможе подбати про наше здоров’я, але й на прикладі відомих антиутопій розповіли, які негативні наслідки можуть мати технології, якщо використовувати їх бездумно.

Перший спікер, маркетолог Ігор Фундига у своїй лекції “Про100 речі, які спрощують нам життя” пояснив на власному прикладі, як інтернет-речі допомагають нам помічати навіть невеликі зміни у самопочутті.

CEO компанії Onlizer Андрій Дерень навів конкретні приклади цікавих стартапів, в основі яких лежать розробки інтернет-речей. Чому “розумне” ліжко, яке саме себе може перезастелити – це не така вже й хороша ідея на практиці, і як відбувається “спілкування” між інтернет-пристроями – про це йшлося в його лекції “Чому ІоТ це не тільки “залізо”?”

Поціновувач наукової фантастики та прикладного застосування ІоТ кандидат тeхнічних наук,
доцeнт кафeдри комп’ютeрних тeхнологій ТНПУ Андрій Пальчик на прикладі відомих антиутопій “1984” Джорджа Орвелла та “Який чудесний світ новий” Олдоса Гакслі пояснив, що майбутнє вже настало.

“Звичайний годинник, який фіксує місце твого перебування, може зробити з тебе легку мішень. Особливо це стосується місць військових конфліктів, – пояснює Андрій Пальчик. – Снайпер противника “вичислить” тебе і твоє пересування, або такі прилади просто “засвітять” наявність людей там, де за всіма домовленостями їх не мало би бути.”

Розумні авто, які самі вирішують, куди краще “влетіти”, якщо ДТП неможливо уникнути, роботи, які можуть з легкістю “зачищати” територію в разі війни – все це вже давно не є просто фантастикою. В час, коли журналісти цитують робота Софію, не варто думати, що це вигадки з книжок та кінематографа.

Організував семінар Тернопільський ІТ Кластер, спільно з SAP, німецькою благодійною організацією Haus des Stiftens gGmbH та Ресурсним центром розвитку громадських організацій “Гурт”, як партнером мережі TechSoup Europe в рамкам ініціативи Meet and Code в Україні.

Перейти до панелі інструментів