Тернопіль приймав учасників 1/4 фіналу АСМ-ICPC

В Тернополі вже третій рік поспіль відбувся етап міжнародної олімпіади з програмування  АСМ-ICPC. Участь у ній взяли учні та студенти Південно-Західного регіону, а це Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька та Вінницька області. Приєднались до них також учасники з Донеччини.

“Раніше наші учасники їздили на олімпіаду до Хмельницького, – розповідає завідувач кафедри інформатики та методики її навчання ТНПУ Надія Балик. – Однак вже третій рік поспіль ТНПУ визначили як базу для проведення 1/4 фіналу міжнародної олімпіади. АСМ-ICPC є однією з найстаріших та найбільш престижних олімпіад з програмування у світі. Завдки їй ми формуємо молоді досвідчені кадри, які вміють розв’язувати складні прикладні задачі олімпіадного характеру.”

Про хід самої олімпіади розповів доцент кафедри інформатики та методики її навчання Сергій Мартинюк. До участі в АСМ-ICPC допускають не лише студентів, а й школярів.

“Цього року шкільних команд було чотири. Найкраще виступила команда Вінницького національного технічного університету. Сміливо заявила про себе шкільна команда із Хмельницького, яка обійшла всі студентські. В загальному рейтингу вони посіли 2-3 місця. Оскільки сама олімпіада розрахована здебільшого на студентів, то шкільні команди беруть участь поза конкурсом.”

До складу кожної команди входить троє учасників, плюс 1 запасний. До участі допускають студентів навчальних закладів I-IV рівнів акредитації.

“Цікавим у процесі підрахунків балів учасників є те, що людський фактор там не присутній. Перевіряє роботи учасників сервер, наприклад, наш регіон перевіряли в Сумах. Відбувається підрахунок за наступним принципом: учасники можуть необмежену кількість разів подавати свої роботи на перевірку, але після кожного такого надсилання сервер вказує відсоток балів, який може присудити команді. Чим більше разів вони надсилають свої відповіді, тим більше штрафних балів їм нарахують. Таким чином той, хто зробив швидше і якісніше, одержує їх меншев. Згодом бали сумують – і отримуємо кінцевий результат.”

Долучились до олімпіади і члени Тернопільського ІТ Кластера.

“Перспективи розвитку ІТ-професій як в Україні так у світі дають розуміння, що дана галузь допоможе молодим спеціалістам розвиватись, отримувати хорошу заробітну плату та бути завжди задіяним у роботі. Чудово, що Тернопіль, а саме ТНПУ приймає у себе 1/4 фіналу олімпіади з програмування. Це дає великий стимул для учасників реалізовувати свої знання та позмагатись з кращими представниками студентської ІТ-сфери. Ми завжди готові йти назустріч тим, хто допомагає реалізовувати професійний потенціал молоді”, – каже маркетолог компанії FUTURE PROCESSING UKRAINE Руслан Дзюда.

PM компанії ELEKS Ternopil Анатолій Денис також відвідав олімпіаду та привітав її учасників.

“На зустрічі я розповів про компанію ELEKS як про одну з найбільших в регіоні та про те, що вона є співзасновником Тернопільського ІТ Кластера, – коментує Анатолій Денис. – Пояснив, що тернопільські компанії об’єдналися заради розв’язання спільних проблем та для розвитку нашого міста. Тернопіль є дуже комфортним для бітників, тож запросив учасників приїздити до нас вчитись та працювати.”

Як зазначено на сайті самої олімпіади, участь в ній беруть близько 50 тисяч студентів із більш ніж 3 тисяч університетів світу.

Перейти до панелі інструментів