Студенти тернопільських вишів розповіли, які проблеми в місті їх хвилюють найбільше

Найбільш болючими темами в місті є стан доріг, безпритульні тварини, транспорт та відсутність перспективи для молоді.

Завершився в рамках хакатону ТернопільБезПроблем”. Нагадаємо, Тернопільський ІТ кластер провів опитування серед студентів трьох вишів міста: ТНПУ, ТНТУ та ТНЕУ.

Всього участь в анкетуванні вже взяли 185 людей, майже 2/3 з них — саме студенти тернопільських вишів.

Що ж хвилює молодь Тернополя?

Насамперед це стан доріг. За цей варіант віддали свій голос 130 учасників опитування.

Однак ми не лише запитували про саму проблему, а й діяли за принципом “критикуєш — пропонуй!”. То як же бачать жителі міста вирішення цієї проблеми?

Дехто пропонує змінити технологію будівництва доріг, інші вказують на те, що важкий транспорт псує дорожнє покриття. Хтось пропонує розподіляти бюджетні кошти на амортизацію та ремонт доріг, залежно від інтенсивності трафіку на них.

На другому місці — проблеми через безпритульних тварин. Жителі міста мріють, аби собак-безхатьків на вулицях не було. Однак вирішити це питання просять цивілізовано: за допомогою спеціального притулку, де б за тваринами доглядали та шукали їм нових господарів. Ця проблема хвилює майже 45% опитаних.

Майже однакову кількість голосів (38% і 37%) зібрали проблеми із транспортом та відсутність перспектив для молоді. Стан маршруток, вічні конфлікти із водіями, недотримання графіку руху — не минає і дня, аби десь у соцмережах не майнула одна із цих скарг. Ну а молодь просто не розуміє, в якій сфері може себе реалізувати в Тернополі.

Наступними за важливістю опитані назвали незадовільний стан екології, збільшення кількості алко- та наркозалежних та ущільнення забудови міста.

Нагадаємо, опитування Тернопільський ІТ кластер проводить, аби визначити основні проблеми в місті. А вже за результатами анкетування учасники хакатону “ТернопільБезПроблем” команди учасників будуть працювати над проектами, які дозволять цих проблем позбутися чи хоча б мінімізувати їх.

Наступний етап опитування — анкетування жителів міста безпосередньо на вулицях.

Перейти до панелі інструментів