Портрет тернопільського ІТ-спеціаліста: результати опитування

Судячи із відповідей, які траплялись найчастіше, вималювалась така “картина”:  тернопільський працівник ІТ – чоловік, віком 21-30 років, з технічною освітою, розробник або тестувальник, працює у великій компанії. Неодружений, живе в орендованій квартирі, власного авто не має, тож їздить громадським транспортом.

Впродовж одного місяця в Тернополі тривало опитування Ternopil IT Universe Research. Участь у ньому взяли не лише розробники та тестувальники, а й інші працівники галузі.

На основі отриманих відповідей, в Тернопільському ІТ Кластері створили презентацію, аби показати, яким є середньостатистичний ІТ-працівник. І як може взаємодіяти він, місто та кластер.

“Ми порахували, що в Тернополі працює +/- 2 500 ІТ-спеціалістів, розповідає керівник маркетингової агенції “Прості рішення” Юрко Кулик. Участь в опитуванні взяли 180 людей. Похибка становить 7%, але це первинне опитування. Наступного року за тими ж показниками ми проведемо ще одне, аби бачити тенденції, які є в ІТ-сфері міста.”

Згідно результатів опитування, 80% відповідей були від чоловіків, 20% від жінок.

“Це було передбачувано, адже представника ІТ-галузі недаремно більшість асоціює саме з чоловіками. Однак з часом ця тенденція зміниться. До слова, один із проектів, який запускає Тернопільський ІТ Кластер пов’язаний саме з гендерною рівністю в ІТ”, коментує Юрко Кулик.

Вікова категорія. Освіта.

Тернопіль місто студентів, тож результати, здебільшого, прогнозовані.

“В місті зараз є +/- 30 тисяч студентів. Найпоширеніший вік ІТ-спеціаліста 21-30 років.

50% ІТ-спеціалістів, які взяли участь в опитуванні, мають вищу освіту, 25% – вищу спеціальну, 22% незакінчену вищу, продовжує Юрко Кулик. 70% опитаних мають технічну освіту. 31%   це випускники ТНТУ, 30% ТНЕУ, 14% ТНПУ.

Однак, якщо копнути глибше, саме педагогічний випустив найбільше маркетологів, які зараз працюють в сфері ІТ Тернополя.”

75% опитаних почали кар’єру саме в Тернополі.

“Можна припустити, що це колишні наші школярі та студенти, які закінчили наші виші. Тож увагу на якість освіти справді варто звертати ще на рівні шкіл”, – додає Юрко Кулик. 

Досвід роботи. Спеціалізація.

Спеціалістів, які працюють в ІТ до 1-го року 25%, 1-3 роки 35%.

“Людей із досвідом 3-5 років 18%, 5-7 трохи більше 7%, більше 7 років майже 15%“, – пояснює Юрко Кулик.

Серед опитаних найбільше виявилось розробників та тестувальників 40% і 20% відповідно.

З них 40% це Junior, 37% Middle, 16% Senior, Trainee майже 7%.

Розмір компаній.

Найчастіше опитані представляли компанії, де є 100-200 працівників 33%, 50-100 людей 22%.

Нерухомість. Транспорт.

46% орендують житло. Придбати власне планують лише трохи більше 9% опитаних.

“З купівлею земельних ділянок така ж ситуація лише 3% опитаних відповіли, що хочуть її придбати”, додає Юрко Кулик.

25% опитаних мають власний транспортний засіб. 47% щодня або майже щодня користуються громадським транспортом, хоча 82% його станом незадоволені.

Розваги.

47% витрачають на харчування 2-5 тис. грн щомісяця. 30% 1-2 тис. грн.

40% витрачають за ресторани та кафе до 1 тис. грн щомісяця, 32% до 2 тис. грн, 19% 2-5 тис. грн кожного місяця.

На походи в кіно 75% опитаних витрачають до 1 тис. грн щороку, 17% готові залишити 2 тис.грн, 7% від 2 тис. грн до 5 тис. грн в рік.

“На основі цих результатів можна порахувати, скільки грошей ІТ-спеціалісти залишають в місті. Кафе, ресторани, кіно, продукти харчування. Ця інформація цікава і для підприємців, адже вони мають зрозуміти: ІТ це їхня аудиторія”, пояснює Head of Branch Office ELEKS Ternopil Сергій Кутузов.

Звісно, ці цифри є приблизними, як і будь-яке статистичне опитування.

Однак вони показують тенденції і найбільш цікаві моменти, на які варто звернути увагу і керівникам ІТ-компаній, і підприємцям, і навіть чиновникам.

Тернопіль дуже перспективне місто: затишне, у нас хороша ситуація з екологією. Однак, як показують цифри, люди хочуть якісного транспорту та інфраструктури, цікавого дозвілля. А це вже питання до влади та підприємців.

Сподіваємося, що наступного року в опитуванні візьме участь ще більше людей і цифри будуть ще більш репрезентативними.

Перейти до панелі інструментів