Плани на осінь: лекції в університетах та курс QA для ветеранів АТО

Вже цієї осені стартує безкоштовний QA-курс для ветеранів АТО та почнуться лекції для студентів тернопільських вишів. Проводитимуть їх представники ІТ-компаній міста.

Представники Тернопільського ІТ Кластера відвідали Львів та дослідили ІТ-індустрію міста. Керівник Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський, начальник управління ІТ Львівської міської ради Марта Романяк, керівник корпоративного університету ELEKS Лілія Мудрик та co-founder/COO компанії Inoxoft Назар Квартальний – одні з тих, хто розвивають сферу ІТ в культурній столиці України. Вони розповіли про свої напрацювання та наштовхнули на чимало цікавих ідей.

Як результат поїздки, Тернопільський ІТ Кластер тепер готується до запуску двох важливих освітніх проектів: курсів із тестування програмного забезпечення для бійців АТО та бакалаврату із зовсім нового напрямку в ТНПУ з наступного навчального року.

Безкоштовний QA-курс для бійців АТО

“За сприяння Логістичного центру допомоги бійцям АТО, Всеукраїнської мережі Центрів психологічної допомоги “Крок назустріч”, компанії ELEKS та Тернопільського обласного військкомату розповсюдимо інформацію серед ветеранів АТО про майбутній курс, – пояснює Катерина Міхайліді. – Для охочих проведемо вступну лекцію про те, що таке QA, які його вимоги та перспективи. Потім влаштуємо тестування, на основі його результатів відберемо людей, для яких і проведемо курс.”

Такий соціальний проект є важливим адаптивним моментом для людей, які повернулись із зони АТО. Його метою є показати перспективи в галузі ІТ для ветеранів війни на Сході.

Базою буде львівський курс QA для бійців АТО, який адаптують під Тернопіль. До слова, за цією методикою у Львові вже провели три таких курси.

Новий напрям ІТ в ТНПУ

Крім того, вже наступного року Тернопільський ІТ Кластер спільно із ТНПУ запустять новий напрям навчання для бакалаврів.

“Ми будемо розробляти його спільно з ІТ Кластером та успішними компаніями міста Тернополя, – пояснює ректор ТНПУ Богдан Буяк. – Для нього характерними будуть сміливі рішення щодо подолання стереотипів теоретизації, а також запропонуємо збільшити практичну та методичну складову цих програм. Вони будуть максимально наближеними до ІТ-сфери та орієнтуватимуться на потребу ринку інновацій. Їх назву та навчальний план ми узгодимо до кінця року, а вже з Нового року включимось у їх популяризацію та рекламу для потенційних абітурієнтів.”

Тим часом ІТ Кластер буде проводити лекції серед студентів тернопільських вишів.

“Поки ми готуємось до реалізації проекту бакалаврату, наразі ж будемо організовувати зустрічі та лекції для студентів різних університетів Тернополя. На них представники компаній-членів кластера будуть ділитися досвідом, розповідати про особливості роботи в ІТ, відповідати на запитання – таким чином студенти зможуть безпосередньо уточнити все, що їх цікавить, у людей, які вже працюють в ІТ”, – розповідає Катерина Міхайліді.

Як відбувались зустрічі представників Тернопільського ІТ Кластера із львівськими колегами, дивіться в невеликому фотозвіті нижче.

Перейти до панелі інструментів