ІТ Кластер долучився до Ukraine Urban Talks Львів & Тернопіль (відео, фото)

18 червня в приміщенні Центру Наук Тернополя відбулася конференція Ukraine UrbanTalks Львів & Тернопіль, учасниками якої були посадовці Львова та Тернополя, а також урбаністи  та спеціалісти з інфраструктури та розвитку міст.

Такі дружні діалоги відбуваються в багатьох містах, цього разу до них долучилося і наше. Співорганізатором став Тернопільський ІТ Кластер.
“Нам цікава співпраця зі Львовом, – пояснює керівник Тернопільського ІТ Кластера Катерина Міхайліді. – У Львові при міській раді створений окремий відділ ІТ, який дуже тісно співпрацює із тамтешнім кластером. Така кооперація є дуже ефективною. Тож було цікаво дізнатися детальніше, як розвивається їхнє місто, зокрема, акцент був на тому, що у Львові активно підтримують ідею містечка для ІТ-спеціалістів. Міська рада Львова просуває ідею облаштування своєї Кремнієвої Долини. Тож ми були зацікавленими стати співорганізаторами цієї події у Тернополі.”
Яким був Львів кілька років тому, яким він є зараз, і чим дивуватиме вже в найближчі роки, як виглядає транспортна мережа та забудова міста, чий досвід воно переймає — своїм баченням поділились мер Львова Андрій Садовий та посадовці, які зараз відповідають за розвиток інфраструктури міста.
“Українці часто не знають, куди подіти зароблені гроші. Найчастіше інвестиції йдуть у нерухомість, що погано позначається на архітектурному обличчі міста, – пояснює начальник управління архітектури, головний архітектор Львова Юліан Чаплінський. – Однак також варто врахувати і те, що міста будуть ущільнювати свою забудову. Чим комфортнішим стає місто, тим більше охочих у ньому оселитися. Тож цей процес неминучий.”
Тим не менше Львів перш за все починає орієнтуватись на пішоходів та покращення якості громадського транспорту.
“Зараз у нас діє схема “пішохід-пасажир громадського транспорту-велосипедист-водій власного авто”. Популярну в Європі ідею міста, вільного від авто, починаємо популяризувати і у Львові”, – зазначив Чаплінський.
І це справді так. Адже кілометраж велодоріжок у місті налічує вже десятки кілометрів спеціально відокремлених смуг.
Катерина Міхайліді на конференції представила Тернопільський ІТ Кластер, розповіла, які цілі ставить перед собою обєднання ІТ-команій міста. Крім того частина презентації стосувалася проекту, який переміг на нещодавно проведеному хакатоні “Тернопіль без проблем”.
“Ми пояснили присутнім, яка проблема буде вирішена завдяки реалізації проекту, поділилися інструментарієм, пояснили, які кроки ми передбачили задля досягнення поставленої мети — зрушити з мертвої точки поширення екологічної культури в Тернополі”, – додає Катерина Міхайліді.

Для всіх, хто не зміг потрапити на конференцію, була пряма трансляція. Запис відео можна переглянути нижче.

Ukraine Urban Talks Lviv&Ternopin

Опубліковано Тернопільський ІТ Кластер Понеділок, 18 червня 2018 р.

 

Фото: Krystyna Protsak

Перейти до панелі інструментів