Бійцям АТО розповіли, як можна потрапити в ІТ

Десятеро учасників завершили ІТ-курс для бійців АТО, який відбувався в Тернополі впродовж жовтня-грудня. Організатором курсу виступив Тернопільський ІТ Кластер в складі компаній Eleks, Forte Group та MagneticOne Group. Представники цих компаній читали лекції про різні напрямки та професії в ІТ, актуальні мови програмування, тестування ПЗ, різні стилі менеджменту. На останніх заняттях слухачам також дали поради, як писати резюме і проходити співбесіду в ІТ-фірмах.

Самі учасники кажуть, що, хоч курс і базовий, однак допомагає зорієнтуватись в галузі та вибрати, який напрямок більше підходить кожному з них.

“До цього я цікавився ІТ, – розповідає учасник курсу Андрій Василишин. – Багато читав, однак на курсах почерпнув значно більше. Тож у майбутньому буду орієнтуватись саме на цю сферу.”

Загалом курс дозволив зрозуміти основні аспекти, зауважив ще один випускник курсу Олександр Сеньовський.

Адже лектори не обмежились лише теорією, а на конкретних прикладах пояснювали, і як будувати команду, і як розв’язувати інші проблеми, з якими може стикатись менеджер в ІТ.

“Добре, коли акцентують увагу на тому, що умови праці також дуже важливі для реалізації проекту, – зауважує Олександр Сеньовський. – Коли тобі дають все, що потрібно, аби ти просто виконав свою частину роботи.”

Самі ж лектори відзначають активність учасників курсу.

“Ми вдячні всім, хто взяв участь у програмі. Особливо за те, що не просто приходили послухати лекції, а й ставили запитання лекторам, уточнювали багато моментів, – каже HR-менеджер компанії Forte Group Тетяна Хіміч. – Бо, коли бачиш, що присутні не просто сидять і слухають, то хочеться розповідати все більше і більше, ділитись власними знаннями.”

Спілкування з лекторами не припиниться і після завершення курсу, запевняють організатори. З ними і надалі можна буде радитись за потреби, але вже в онлайн-режимі.

Адже цей курс – це не лише соціальна ініціатива, а й частково бізнес-проект.

“Чим більше людей матимуть необхідні в ІТ навички, тим більше ми матимемо необхідних працівників і тим легше нам буде закривати ті кадрові питання, які зараз є, – пояснює керівник тернопільської філії компанії Eleks Сергій Кутузов. – Так, цей курс можна називати по-різному: ввідний, початковий, базовий. Але ми дуже сподіваємось, що він дав учасникам поштовх, куди рухатись далі: чи в проектний менеджмент, чи в тестування, чи в рекрутинг. Бо ж ІТ – це та галузь, куди можна потрапити, навіть не маючи глибоких технічних скілів.”

Зважаючи на відгуки учасників, наступного року організатори планують провести такий курс ще раз.

Перейти до панелі інструментів